Rychlé testování PCR - Krnov

Centrum pro testování COVID-19 (antigen, PCR testy) - Krnov

Vážené paní ředitelky, vážení páni ředitelé,

jelikož se poslední dny na nás více a více obracejí (nejen) rodiče ohledně testování svých dětí z důvodu požadavků škol kvůli případným karanténám a výskytu COVID-19 ve třídách (zejména PCR testy), dovolujeme si Vás oslovit touto formou s více informacemi ohledně zřízeného odběrového místa pro testování na COVID-19. Testuje se PCR testy ze slin (tzv. "plivací" - vhodné i pro menší děti, avšak pouze pokud umějí "naplivat") a případně antigenními testy - výtěr z nosu.

1. Testovací centrum se nachází na adrese nám. Hrdinů 1931/3, Krnov - vedle fontány. Otevírací doba Po-Pá 7:30 až 19:00, So-Ne 9:00 až 17:00.
  2. Testování dětí do 18 let PCR testy je k dnešnímu dni nadále zdarma (hrazeno zdravotní pojišťovnou), a to 5x měsíčně.
  3. Jsme schopni provádět tzv. preventivní PCR testy, nikoliv PCR testy na žádanku hygieny nebo lékaře (tzv. diagnostické). V praxi to znamená, že pokud má dítě vystavenu žádanku od lékaře/hygieny, aby se otestovalo na PCR test, pak se na něj přihlásí do nemocnice, avšak tam jsou kvůli velké vytíženosti značné čekací doby. Rodiče pak tedy volí využití PCR testování u nás, kdy je možno dojít i bez objednání, než čekat několik dní na termín v nemocnici. Testováním u nás je však vyčerpán jeden z pěti měsíčních nároků na PCR test zdarma.
  4. PCR testy mají zcela stejnou validitu a význam jako PCR testy v nemocnici, jsou evidovány v oficiálním informačním systému UZIS se všemi z toho vyplývajícími důsledky.
  5. Nad rámec výše uvedeného uvádíme, že PCR test si mohou samozřejmě udělat i další osoby (očkovaní zdarma 2x měsíčně), neočkovaní jako samoplátci.

Více podrobností můžete také nalézt na adrese https://www.covid-krnov.cz/ jakož i rezervační systém.

Dovolujeme si tedy Vám sdělit tyto informace a případně je, prosíme, sdělte dalším zájemcům. Věříme, že jste se s touto problematikou již setkali ve své praxi.

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Ing. Tomáš Benda

mob.: +420 721 869 373