Noc se zvířátky

Sešli jsme se v pátek 28.2. s některými členy kroužku hned po vyučování. Našim zvířátkům jsme řádně vyčistili, nakrmili a místnost uklidili. Okolo 16,00 přišli ostatní účastníci akce. Bohužel pouze 9 z původně přihlášených třinácti - skolila je nemoc. Nejprve jsme si připravili naše nocování v družině na žíněnkách. Pak jsme vyráběli rybičky pro jednu z našich her na rybáře. Rybičky se povedly a hýřily pestrými barvami. Hned jsme si lov vyzkoušeli. To už nám ale vyhládlo a pustili jsme se do přípravy palačinek, které jsme mazali třemi druhy marmelády, cukrovali je nebo zdobili šlehačkou.

Po dobré večeři jsme se pustili do soutěžení. Děti měly po celé škole rozmístěna stanoviště s různými aktivitami - shození kelímkové pyramidy míčkem, puzzle , hádanky a poznávání zvířat, krátký vzkaz morseovkou či lovení rybiček. Všechny děti se snažily a za snahu dostaly sladkou odměnu.

Pak jsme se bavili sledováním videa o chovu zvířátek, krátkou diskotékou. Učili jsme se také zpívat písničku. Čas nám příjemně uběhl a okolo půlnoci byly všechny děti v pelíšku. Před spaním jsme si ještě povídali a vyprávěli vtipy.

Po ranním probuzení a hygieně jsme posnídali chléb s večer vyrobenou pomazánkou a čaj. Uklidili jsme všechny prostory, které jsme používali a šli se připravit na Den otevřených dveří. Na něm naše děti ukázaly návštěvníkům naše zvířátka, měli jsme připravenou poznávačku a puzzle.

Akce se dětem velmi líbila a chtěly by si ji zase někdy zopakovat.

Foto zde

Ing. Richard Havlík