Život ve tmě

28.2. 2020 se naši žáci 2. -9. třídy zúčastnili v učebně výtvarné výchovy besedy s nevidomým spoluobčanem p. Jaroslavem Patou. Popovídal žákům něco o sobě (oslepl při úrazu), o své práci pro Českou unii nevidomých a slabozrakých a také o své sportovní činnosti a úspěších. Přinesl žákům ukázky braillova písma i psací stroj, na kterém je možno text napsat. Ukázal pomůcky, které nevidomým usnadňují život - např. metr, na kterém jdou míry číst hmatem, mluvící hodinky, pomůcku pro výuku braillova písma. Žáky asi nejvíce zaujal přístroj, který dokáže rozlišit barvy. Vysvětlil, jak lze nevidomým správně pomáhat.

P. Pata ukázal žákům, že i s tak těžkým handicapem lze vést téměř plnohodnotný život, sportovat nebo dokonce pomáhat ostatním podobně postiženým občanům.

Foto zde

Ing. Richard Havlík