Zlatý list

V pondělí 9. května se našich 12 žáků vypravilo do Břidličné. Přihlásili jsme se na krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Předcházela i příprava. Na Google Classroom jsme založili kurz a vložili zde materiály k tématům soutěže. Úkolem bylo vytvořit plakát na téma "5 věcí, které jsem v poslední době udělal pro přírodu". Připravili a vybrali jsme 5 fotografií pro doprovodnou fotografickou soutěž na téma "Stopy jara".

Soutěž probíhala ve venkovních prostorách ZŠ Břidličná, kam učitelé neměli přístup. Pokud žáci zrovna nesoutěžili, byl připraven bohatý doprovodný program. Děti so mohly pohrát s robotickými pavouky, podívat se na zvířátka z chovatelského kroužku, zastřílet si na laserové střelnici, občerstvit se svačinkou. Mezitím hodnotily fotografie z doprovodné soutěže.

Po obědě probíhalo vyhodnocení soutěže. Naše dvě družstva skončila na 11. a 16. místě z 20 družstev v naší kategorii. Škoda, že horší z družstev neabsolvovalo všechna stanoviště a nemohlo prezentovat ani své připravené plakáty a prezentace, jistě by se umístili lépe. Všechna družstva dostala diplomy, drobné předměty a sladkou odměnu.

Ve fotografické soutěži jsme uspěli hned na dvou pozicích - na 2. a 3. místě. 2. místo Pes a květiny, 3. místo - Kosi na hnízdě.

Všem účastníkům soutěže patří velký dík, nejen za samotné soutěžení, ale i za bezproblémové chování. Zbyl i nějaký čas na návštěvu obchodů, povídání i tochu toho "blbnutí" s kamarády. Byl to jistě pro všechny příjemně strávený den.

Foto zde

Ing. Richard Havlík

31. 5. 2022
Focení tříd a skupinek v MŠ