Rej čarodějů a čarodějnic v MŠ

Dne 29. 4. 2022 jsme ve školce pořádali Rej čarodějů a čarodějnic. Celý týden byl věnován čarodějnicím, vyráběli jsme soutěžili, zpívali,... vše vyvrcholilo v pátek.  Do školky se slétávali místo děti čarodějnice a čarodějové v různorodých kostýmech. Paní učitelky si pro ně připravily nejrůznější hry a aktivity: v I. třídě je čekal hod do čarodějnického okna, slalom na koštěti, namotávání pavoučků a myšek, přidělávání nožek pavoučkovi, přiřazování barevných bambulek (pavoučků) na pavučinu a vytahování pavouků pomocí kolíčků. Samozřejmostí byly také čarodějnické omalovánky a taneční zábava na strašidelné písničky. Jako odměna, byly pro děti připraveny čarodějnické mlsky - myši, žáby, pavouci, lektvary, žížaly a netopyři. Poté jsme se venku přidali k velčákům a společně spálili čarodějnici.

V II. třídě si děti poskotačili při čarodějnických písních. Po svačině následovala příprava bublajících elixírů a ochutnávka želé nápoje neviditelnosti. Před venkovním rejem bylo nutné prokázat čarodějnickou zdatnost: skákáním v pytli, stříháním vlasů čarodějnici, pojídáním špagetových žížal, vytahováním housenek z pavučiny, házením pavouků do středu pavučiny, skládáním puzzle, logických obrazců. Po ukořistění sladké odměny z čarodějného kruhu jsme se vydali na venkovní disciplíny: jízda na koštěti ve dvojicích, zametání smetí a výroba domácího pavoučího mazlíčka. Vše vyvrcholilo pálením vlastnoručně vyrobené čarodějky, kterou děti pojmenovaly Haga Jaga.

Děti si z celého dopoledne odnášejí nejen spoustu zážitků, ale i sladkou drobnost, zdravou svačinu, přesnídávku, kterou jsme dostali jako dárek od pana Sošky z Vitaminátoru a papírovou čarodějnici, která bude pro děti milou připomínkou dnešního dne. Děkujeme všem rodičům za přípravu krásných kostýmů a drobné mlsky. Jak se nám dopoledne povedlo, se můžete podívat na FOTO ZDE. Učitelky MŠ.

31. 5. 2022
Focení tříd a skupinek v MŠ

3. 6. 2022
Výlet MŠ